مقدمه

ماموریت سازمان  MEDICAL DEPARTMENT شهر لس سانتوس حفظ جان و زندگی تمامی افراد شهر است . مدیک به عنوان یک فرد غیر نظامی در شهر خدمت میکند و او سوگند یاد کرده که  تا توان دارد در حفظ جان شهروندان بکوشد و دست از تلاش برای احیای مردم بر نمیدارد.افراد عضو سازمان پس از ورود به این خانواده علاوه بر خود باید به فکر سایر مردم نیز باشند و تا جایی که می توانند به آن ها خدمت کنند.این سازمان داری پزشکانی مجرب و حرفه ای است که در انجام کارشان به صورت حرفه ای عمل میکنند و با گرد هم آوردن چنین کادر مجربی سطح سازمان MEDICAL DEPARTMENT هر روز در حال پیشرفت است.

 

*مقامات از پایین به بالا*

 

محتویات توضیحات مقامات به صورت جامع و کلی میباشد  

درجات نیستند که افراد را بالا نشان میدهد. بلکه شخصیت ها هستند که درجات را نشان میدهند.

 

 • INTERN |کاراموز

 

زمانی که یک فرد بخواهد در سازمان استخدام شود برای عضویت باید به وب سایت شهر رفته و فرم ورودی سازمان را پر کند.

شرایط استخدامی سازمان از استاندارد های بالای خود برخوردار میباشد.

در صورت تایید شدن از مرحله ی اول:

 • لینک کتابچه برای فرد متقاضی فرستاده میشود
 • از متقاضیان مصاحبه گرفته میشود
 • و در صورت قبولی فرد در مصاحبه فرد در سازمان به صورت* کارآموز * استخدام میشود.

 *کارآموز* به شخصی گفته می‌شود که به صورت آموزشی وارد سازمان شده .

وی در این مدت در حال یادگیری پزشکی و کار با دستگاه های پزشکی و…. است.

*این فرد به هیچ وجه حق عمل جراحی ندارد*

 • زنجیره ارتباطات سازمانی |Chain Of Command 

 

 هر پزشک(( هر فرد عضو سازمان)) برای ارائه گزارشات و سوالات و ابهاماتی که بر آی وی پیش می آید باید به اولین مقام بالاتر از خودش که سرپرست وی میباشد مراجعه کند و برای ارتباط با مقامات بالاتر نمی تواند مستقلا عمل کند و نیاز به هماهنگی با سرپرست های مربوطه دارد.

 

 •  بخش اورژانس | Emergency department

 

اورژانس یا فوریّت‌ها به محلی گفته می‌شود که خدمات پزشکی اورژانس به بیماران ارائه می‌شود. اورژانس‌ها معمولاً به عنوان یک بخش یا دپارتمان از بیمارستان محسوب می‌شوند ولی معمولاً به جهت دسترسی بهتر و سریعتر بیماران در محلی جدا از ساختمان اصلی بیمارستان قرار می‌گیرند. اورژانس‌ها می‌توانند همچنین بسته به نیاز و امکانات در داخل یک درمانگاه هم ساخته شوند. از مهم‌ترین قسمت‌های اورژانس اتاق احیا به همراه تمام امکانات لازم آن است. حدود ۴ دهه از تعریف طب اورژانس به عنوان یکی از تخصص‌های پزشکی می‌گذرد و امروزه به عنوان یکی از رشته‌های شاخص و تعریف شده در برنامه‌های دستیاری پزشکی ارائه می‌شود.

 

 

 •  سوگند نامه پزشکی

علم پزشکی هر کشوری برای خود سوگندنامه‌ای دارد که به روز شده سوگندنامه پزشکی بقراط است، پزشکان ایرانی نیز پس از اتمام دوره خود این سوگندنامه را قرائت می‌کنند:

«اکنون که با عنایات و الطاف بیکران الهی دوره دکتری پزشکی را با موفقیت به پایان رسانده‌ام و مسئولیت خدمت به خلق را بر عهده گرفته‌ام، در پیشگاه قرآن کریم به خداوند قادر متعال که دانای آشکار و نهان است و نامش آرامش دل‌های خردمندان و یادش شفای آلام دردمندان، سوگند یاد می‌کنم که:

همواره حدود الهی و احکام مقدس دینی را محترم شمارم، از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم بدارم.در معاینه و معالجه حریم عفاف را رعایت کنم و اسرار بیماران خود را، جز به ضرورت شرعی و قانونی، فاش نسازم.خود را نسبت به حفظ قداست حرفه پزشکی و حرمت همکاران متعهد بدانم و از آلودگی به اموری که با پرهیزکاری و شرافت و اخلاق پزشکی منافات دارد، اجتناب ورزم.همواره برای ارتقای دانش پزشکی خویش تلاش کنم و از دخالت در اموری که آگاهی و مهارت لازم را در آن ندارم، خودداری کنم.در امر بهداشت، اعتلای فرهنگ و آگاهی‌های عمومی تلاش کنیم و تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه را مسئولیت اساسی خویش بدانم.»

*هر پزشک موظف است همیشه پایبند به این سوگند باشد*

 

 •  دکتر عمومی

در حرفه پزشکی پزشک عمومی، پزشکی است که بیماریهای حاد و مزمن را درمان می‌کند و خدمات پیشگیری و آموزش سلامت را به بیماران ارائه می‌کند.

یک پزشک عمومی انواعی از بیماریها را مدیریت می‌کند که به شکل تمایز نیافته و در مراحل اولیه از شروعشان هستند و گاهی ممکن است نیاز به مداخله فوری داشته باشند.[۱] هدف یک پزشک عمومی در یک مواجهه، داشتن نگرشی کلی در رسیدگی به عوامل بیولوژیک، روحی و اجتماعی است که باید برای مراقبت بیماری در هر مریض مورد توجه قرار گیرند. وظایف پزشکان عمومی به ارگانهای خاصی از بدن محدود نمی‌شود و آنها مهارتهای نسبی در زمینه درمان اشخاص با مشکلات متعدد سلامتی را دارا هستند. آنها آموزش دیده‌اند تا بیماران را در هر سن و از هر جنسی، تا سطح خاصی از پیچیدگی که بین کشورهای مختلف، متفاوت است، درمان کنند.

طول دوره آن متشکل از ۲٬۵ سال علوم پایه /۱۲ماه فیزیو پاتولوژی /۲۱ ماه کاراموزی/۱۸ ماه کارورزی است که در مجموع ۷/۵ سال تا ۸ سال طول می‌کشد.

*پزشک عمومی نمیتواند شاخه ای را انتخاب کند*

*پزشک عمومی به هیچ وجه حق عمل جراحی ندارد*

 •  شاخه های فعالیت | Division

 

داخلی:

متخصص داخلی می تواند در هفت رشته فوق تخصص بگیرد، در رشته نفرولوژی، گوارش، روماتولوژی، قلب و عروق، خون و سرطان، غدد درون ریز و متابولیسم، بیماری ریه و گوارش. متخصص داخلی همچنین می تواند در «آلرژی» و «ایمنی شناسی» فوق تخصص بگیرد و این بیماریها را تخصصی تر بررسی کند. نقش متخصصان داخلی در آموزش و پژوهش می تواند محوری و مهم باشد.

 

قلب و عروق: 

متخصصین قلب در حیطه ی تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی مانند ضایعه های انسدادی، آسیب ها و بیماری های قلبی تحقیقات فراوانی انجام می دهند. همچنین متخصصان قلب با زیر نظر گرفتن عوامل متعددی همچون کلسترول بالا، دیابت و فشار خون بالا، از بوجود امدن بیماری های قلبی پیشگیری می کنند. زمانی که یک بیمار از طرف یک پزشک عمومی به یک متخصص قلب ارجاع داده 

می شود، تمامی عوامل خطر ساز برای بیماری های قلبی در او تحت بررسی

قرار می گیرند. این عوامل خطر ساز شامل چاقی، سبک زندگی غیر متحرک، استعمال دخانیات، عادات غذایی نامناسب و سابقه خانوادگی در زمینه بیماری های قلبی می باشند.

 

مغز و اعصاب:

پزشک عمومی بعد از سپری کردن 4 سال دوره رزیدنتی در تخصص بیماریهای مغز و اعصاب به نورولوژیست منسوب می گردد و پس از آن با گذراندن دوره های تکمیلی فوق تخصصی مغز و اعصاب در رشته های مربوطه (سردرد، بیماریهای حرکتی، خواب، بیماریهای عروقی مغز، Neuro Imaging، ام اس، دمانس، سرع، نورو افتالمولوژی ) به صورت فوق تخصصی به درمان بیماران مبتلا به بیماریهای مغز و اعصاب می پردازد. 

تشخیص و درمان بیماری‌های مغز و نخاع در حیطه غیر جراحی از جمله سردردها، سرگیجه، بیماری‌های اعصاب محیطی، تشنج‌ها، صرع، فراموشی، اختلالات حافظه، گزگز دست‌ها و پاها، كمر درد، لرزش بدن، اختلالات خواب، سكته مغزی، ‌ام اس، مننژیت، نوروپاتی، میوپاتی، پاركینسون و. . . بر عهده این گروه

 از پزشكان است. 

 

 •  دکتر متخصص | Specialist doctor

 

تخصص یکی از مراحل تحصیل علم پزشکی است. پزشکان عمومی پس از اتمام تحصیلات خود در دانشکده پزشکی، به طور معمول تحصیلات تکمیلی خود در یک تخصص خاص پزشکی آغاز می‌کنند، که پس از طی این دوره که به دستیاری پزشکی موسوم است، تبدیل به یک پزشک متخصص در همان تخصص خاص

 می‌شوند.

دکتر میتونه از سه شاخه *تخصص داخلی*   و *تخصص مغز و اعصاب* و *تخصص قلب و عروق* یکی را انتخاب کند و فعالیت خود را در آن رشته شروع کند…

*این فرد حق عمل جراحی دارد(( ولی باید با رییس بیمارستان یا سرپرست خود هماهنگ کند))*

 

 • جراحی |Surgery

 

جرّاحی یکی از شیوه‌های درمانی در پزشکی و دندانپزشکی و دامپزشکی است. البته به دانش و تکنیک‌های این شیوه نیز جرّاحی گفته می‌شود. در این روش معمولاً از برش برای برداشتن بخشی از بدن (مانند کیسه صفرا، لوزه یا آپاندیس) یا بافت عفونی یا سرطانی یا کار گذاشتن وسیله‌ای (مانند پروتز یا دریچه مصنوعی) یا دستکاری و اصلاح نقصی (مانند دوختن آنوریسم یا باز کردن رگ

استفاده می‌شود.  

 

تخصص های جراحی:

با توجه به گسترش دانش جراحی این رشته به زیررشته‌های مختلفی مانند جراحی مغز و اعصاب، جراحی ارتوپدی، جراحی زنان و زایمان، جراحی زیبایی و… منشعب شده‌است.

 • جراح چه کسی است؟

به فردی که مهارت جراحی را دارد، جراح می گویند. او در اتاق عمل جراحی ای که در تخصصش است را انجام می دهد.فارغ التحصیلان رشته پزشکی بر حسب علاقه و توانمندی خود، می توانند برای گرفتن تخصص و فوق تخصص انواع جراحی اقدام کنند. برخی از این تخصص ها عبارتند از

 جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، جراحی قلب و …

 

 • جراحی چگونه انجام میشود؟

 

 جراح در اتاق عمل لباس مخصوص را که گان نام دارد می پوشد. قبل از شروع عمل نیز دست های خود را شسته و از دستکش، کلاه و کفش استریل شده استفاده می کند. جراح باید به بیمارانش آرامش داده و اعتماد و اطمینان آنها را برانگیزد. او باید فشار کاری زیادی را تحمل کرده و تصمیمات درست و سریعی بگیرد. جراح باید دانش زیاد و عمیقی در حوزه های فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی و آناتومی داشته باشد.

 

 

 • جراحی عمومی | General surgery

 

جراحی عمومی، برخلاف نامش، تخصص جراحی‌ای است که بر اندام‌های شکمی (مانند روده‌ها) 

مرکز دارد، که شامل مری، معده، روده باریک، روده بزرگ، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا ومجراهای صفرا، 

 و اغلب غده تیروئید (به نسبت میزان دسترسی به متخصصان جراحی سر و گردن) می‌شود. 

 متخصصین جراحی عمومی از این سبب عمومی نامیده می‌شوند که قادر به جراحی همه

 اعضای بدن می‌باشند و تنها رشته از رشته‌های تخصصی جراحی است که اصول جراحی 

(PRINCIPLES OF SURGERY) همچون آب و الکترولیت، هموستاز و … را می‌شناسند.

 

 • تکنسین های فوریت های پزشکی | Emergency Medical Technician

 

تِکنِسیَن فوریَت‌های پـِزشکی که به اصطلاح EMT نیز نامیده می‌شود، به فرد آموزش‌دیده‌ای گفته می‌شود که معمولاً همراه آمبولانس برای ارائه خدمات اولیه درمانی به کمک بیمار یا شخص مصدوم می‌شتابد یا در بخش اورژانس برای ارائه کمک‌های اولیه حضور دارد.[۱]

فرد آموزش‌دیده‌ی فوریت‌های پزشکی با امدادگر و بهیار و پرستار کاملا متفاوت است و یک رشته تخصصی پزشکی است که به سه سطح basic ,intermediate ,paramedic تقسیم می‌شود که سطح پارامدیک همسطح پزشک عمومی و حتی از لحاظ درجه علمی بالاتر است .

 • پارامدیک اورژانس | paramedic

یک رتبه در فوریت‌های پزشکی است که شخص مدارک دانشگاهی تا سطح دکترای تخصصی دارد و در آمبولانس خدمات پزشکی را ارائه می‌دهد و این سطح فعلاً در ایران وجود ندارد و رشته دانشگاهی تا الان برای آن تعریف نشده‌است.

 

 •  وسایل پزشکی |  Medical Victchel

 

 • آمبولانس | Ambulance

آمبولانس نوعی وسیله نقلیه اورژانس که برای کمک‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.آمبولانس‌هایی که در تصادفات رانندگی یا حوادث دیگر به کار می‌آیند تجهیزاتی دارند تا افراد را با آن جابجا کنند. این آمبولانس‌ها برای نجات جان افراد به وسایل مخصوصی، مثل دستگاه اکسیژن و دسگاه تنفس مصنوعی(ونتیلاتور) دستگاه شوک (دفیبریلاتور) دستگاه چک قند خون (گلوکومتر) دستگاه‌های دیگر مجهزند و کارکنان آمبولانس با استفاده از آن‌ها بیمارانی را که دچار حملهٔ قلبی شده‌اند از مرگ نجات می‌دهند. همچنین در تصادفات و ضربات سخت و سنگین ناشی از آن پارامدیک‌ها با استفاده از وسایل استاندارد (لانگ بک بورد، اسکوپ، وست تایپ، کولار، اسپیلینت) اقدام به خارج‌سازی و انتقال اصولی و علمی مصدومان می‌کنند تا به مصدوم صدمات بیشتری وارد نشود…       *همهٔ آمبولانس‌ها به آژیر و چراغ گردان مجهزند تا در مواقعی که به یاری بیماران می‌شتابند، اتومبیل‌های دیگر از سر راهشان کنار بروند. در این گونه مواقع، رانندگان آمبولانس اجازه دارند تا از حد مجاز تندتر رانندگی کنند.*

 

 • آمبولانس هوایی | Air Ambulance

آمبولانس هوایی نوعی وسیله نقلیه بخش اورژانس است که برای کمک‌های پزشکی فوری در شرایطی که آمبولانس بعلت عدم سرعت کافی یا دور بودن مسافت نمی‌تواند به به کمک بیمار بشتابد، از آن استفاده می‌شود. گروه کمکی آمبولانس هوایی، مجهز به وسایلی هستند که می‌توانند معالجه بیمار و فرد مجروح را تا رسیدن به بیمارستان به عهده بگیرند. این وسایل شامل دارو، دستگاه نوار قلب، دستگاه تنفس مصنوعی و برانکارد هستند. اغلب از آمبولانس هوایی جهت دسترسی به نقاط دور افتاده، سخت‌گذر یا دارای اهمیت زمانی استفاده می‌شود.

 

 • موتورلانس 

 

این موتورلانس ها، محصول شرکت هوندا ژاپن و با حجم 300 سی سی است که بسیار پیشرفته و دارای سیستم ترمز ABS و EBD و تمام تجهیزات مورد نیاز یک آمبولانس هستند. این موتورلانس ها قادرند در بزرگراهها ، اتوبانها، خیابان ها و کوچه های کم عرض تردد نمایند و قدرت مانور خوبی جهت حرکت در بین موانع ثابت و متحرک دارند. موتورلانس ها بهترین وسیله حضور عوامل مجرب اورژانس و تجهیزات ارزشمند آنها در کوتاهترین زمان ممکن بر بالین بیمار تا رسیدن آمبولانس هستند.

 

 •  تجهیزات پزشکی | Medical Equipment

 

 • وسایل معاینه 
 1. فشار سنج خون:

فشارسنج خون دستگاهی است که در پزشکی برای اندازه‌گیری فشارخون افراد استفاده می‌شود.

انواع:  “فشارسنج جیوه‌ای”  “فشارسنج عقربه‌ای”  “فشارسنج دیجیتال”

 

  

 

 1. دماسنج طبی:

دماسنج طبی برای سنجش دمای بدن بیماران به کار می‌رود. معمولاً این دماسنج دارای مخزن جیوه و استوانه شیشه‌ای مدرج است که از ۳۵ تا ۴۲ درجه بندی شده‌است . دماسنج در زیر زبان، زیر بغل یا مقعد قرار می‌گیرد. البته سنجش دمای بیمار از پیشانی یا پرده صماخ نیز قابل انجام است. امروزه از دماسنج‌های دیجیتال نیز استفاده می‌شود.

 1. گوشی پزشکی: 

گوشی پزشکی یا استِتوسکوپ (نام علمی: Stethoscope) وسیله‌ای است که می‌توان صداهای داخلی و ضعیف قسمت‌های مختلف بدن را با آن تقویت کرد و بدون آنکه لازم باشد سر خود را روی شکم یا سینه بیمار بگذاریم معاینه را انجام داد. گوشی معمولاً برای سمع (در زبان عام معاینه) قلب، ریه و گاه شکم به کار می‌رود.

 1. ابسلانگ :

آبِسلانگ ابزاری ساده است که هنگام معاینه حلق بیماران به کار می‌رود تا بالا آمدن زبان مانع معاینه نباشد. معمولاً طول آبسلانگ حدود ده سانتیمتر و عرض آن دو سانتیمتر است. سطح آبسلانگ مسطح بوده و دو سر آن تقریباً گرد است. آبسلانگ هم به فرم چوبی و هم به فرم پلاستیکی وجود دارد. که در نوع پلاستیکی آن تراشه‌های موجود روی سطح چوب را ندارد.

 1. افتالمسکوپ:

افتالموسکوپ ابزاری است که برای معاینه چشم بکار می‌رود. برای ارزیابی سلامت شبکیه و

 زجاجیه چشم، افتالموسکوپ ابزاری بسیار مهم محسوب می‌شود. 

*در فشار خون بالای شریانی، تغییرات شبکیه چشم در اثرفشار خون بالا می‌تواند نشانگر تغییرات

 مشابه در عروق مغزی بوده و در پیش‌بینی حوادث عروق مغزی (سکته مغزی ) بکار آید.*

 

 1. گوش بین:

گوش‌بین یا اوتوسکوپ یا اوریسکوپ یکی از تجهیزات پزشکی است که از آن برای معاینه بصری مجرای گوش خارجی و پرده صماخ استفاده می‌شود. گوش‌بین دارای بدنه فلزی، چراغ، قسمت داخل مجرایی و ذره بین است. معمولاً نور دستگاه با باتری و گاه برق شهری تأمین می‌شود.

 • وسایل عمومی
 1. برانکار:

 برانکار یا برانکارد یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل کوتاه‌مدت بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند استفاده می‌شود. برانکار عمدتاً در شرایط حاد مراقبت خارج از بیمارستان توسط اورژانس 

پیش‌بیمارستانی، ارتش و امدادگران عملیات امداد و نجات استفاده می‌شود. در ایالات متحدهٔ آمریکا از 

برانکار برای نگهداری زندانیان در طول تزریقِ کُشنده نیز استفاده می‌شود.

2.فور:

فور(Dry Heat ) یا اجاق گرمای خشک در پزشکی نام دستگاهی برای ضدعفونی و استریلیزاسیون تجهیزات و

 وسایل فلزی می‌باشد.

 

 • تجهیزات تشخیصی

 

 1. دستگاه سونو گرافی:

سونوگرافی فراصوتی یکی از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. به این روش اکوگرافی، پژواک‌نگاری و صوت‌نگاری نیز گفته می‌شود. این روش بر مبنای امواجفراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آن‌ها پی ریزی شده‌است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد. همچنین امروزه سونوگرافی کاربردهای درمانی

 نیز دارد.

 

 1. دستگاه رادیلوژی:

پَرتونِگاری یا رادیوگرافی (به انگلیسی: Radiography) شیوه بررسی بدن با تاباندن پرتوهای ایکس بر آن و تولید تصویرهایی بر روی کلیشه یا پرده‌های حساس را گویند.

 1. دستگاه سی تی اسکن:

مقطع‌نگاری رایانه‌ای یا برش‌نگاری رایانه‌ای یا توموگرافی رایانه‌اییا به اصطلاح سی‌تی اِسکَن، روشی نوین است که در علوم تشخیصی در فیزیک پزشکی کاربرد تحقیقاتی و درمانی فراوانی دارد.در این روش، کالبد انسان یا دیگر جانوران به صورت لایه‌به‌لایه برانداز (اسکن) می‌شود و بدین ترتیب بخش‌های درونی بدن نیز برای پزشکان قابل رؤیت می‌گردد.

 • تجهیزات درمانی:

 

 1. سرنگ:

سرنگ در پزشکی وسیله‌ای است که برای تزریق دارو به بدن به کار می‌رود. سرنگ عموماً وسیله‌ای استوانه‌ای‌شکل و مدرّج است که در انتهای آن پیستونی قرار دارد که با فشار دست، دارو را به جلو هدایت و از طریق سرسوزن تیز وارد بافتِ بدن می‌کند. هم اکنون شرکت فیض طب تنها تولیدکننده سرسوزن 

دندانپزشکی در ایران می‌باشد.

 

 1. آنژیوکت:

آنژیوکت یا کاتتر عروق محیطی یک کاتتر کوچک و قابل انعطاف است که در داخل عروق محیطی بیمار جهت تزریق وریدی و مایع درمانی قرار داده می‌شود. پس از قرار دادن آنژیوکت نیز می‌توان برای گرفتن خون از آن استفاده کرد.

آنژیوکت به وسیله سوزنی که دارد وارد ورید بیمار می‌شود، زمانی که کاتتر در ورید بیمار قرار گرفت سوزن یا همان نیدل از آنژیوکت خارج می‌شود و کاتتر در رگ بیمار باقی می‌ماند سپس با استفاده از یک چسب ضد حساسیت روی پوست بیمار محکم می‌شود.

 1. اتل بندی:

 

آتِل‌بندی نوعی روش موقت در مواقع اورژانس جهت ثابت نمودن عضو صدمه دیده‌است. با توجه به اینکه در مواردی مانند شکستگی استخوان، دررفتگی یا ضرب دیدگی، حرکت عضو آسیب دیده موجب افزایش احتمالی آسیب‌ها می‌گردد بی‌حرکت نمودن آن ضروری است. 

 

 1. چسب زخم:

چسب زخم پانسمان کوچکی است که برای زخم‌ها و آسیب‌های ناچیز استفاده می‌شود که نیاز به پانسمان بزرگ ندارند.

 1. بانداژ:

باند یا بانداژ نوارهای پارچه‌ای تور مانند و گاه کش‌دار که در طول و عرض‌های متفاوتی تهیه می‌شوند. به عمل بستن زخم‌ها در پایان کار به وسیله باندها را نیز بانداژ می‌گویند. بانداژ باید متناسب با نوع و محل و ابعاد محل عمل جراحی باشد تا بتواند به خوبی زخم را بپوشاند. ساده‌ترین مدل بانداژ از ۳عدد گاز ساده بعلاوه باند و نوار چسب تشکیل می‌شود.

 1. سرم :

سرم‌ها محلول‌های مایع نگهدارنده یا کریستالوئیدی حاوی الکترولیت، آب و نیازهای سلولی هستند که از طریق سیاهرگ‌ها تجویز می‌شوند.

انواع سرم ها:

 • محلولهای کریستالوئید جهت جبران کاهش مایعات یا الکترولیتها مانند سرم رینگر، رینگرلاکتات، سرم نرمال سالین، سرم قندی نمکی و سرم قندی
 • محلولهای کلوئید جایگزین پلاسما جهت جبران کاهش حجم داخل عروقی مانند دکستران و هماکسل
 • محلولهای غذایی (جایگزینی تغذیه وریدی) مانند سرم آمینو اسیدی و سرم اینترالیپیدی
 • محلولهای با کاربرد درمانی خاص مانند سرم مانیتول

 

 • تجهیزات اتاق عمل

 

 1. گاز بیهوشی:

بیهوشی در پزشکی و دندانپزشکی حالت القاءشده‌ای است که در آن، فرد به‌صورت ارادی و غیرارادی کنترلی بر قسمتی از جسم، یا تمام جسم و محیط فیزیکی خود ندارد و به‌طور موقت می‌تواند موجب بی‌دردی، فلج موضعی و حتی فراموشی شود.

 1. نگهدارنده:

نگهدارنده یا کلمپ برای نگهداری بافت و سایر مواد در هنگام عمل جراحی طراحی شده‌اند.

 

 1. احیای قلبی ریو:

احیای قلبی ریوی سی. پی. آرشامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغزدر فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام می‌شود و تلاش می‌شود تا گردش خون و تنفس به‌طور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبخودی بیمار برقرار شود.اگر فرد دارای پالس بوده ولی دچار قطع تنفس شده باید با تنفس مصنوعی دهان به دهان ادامه داد.

 

 1. بتادین :

پوویدون ـ آیودین (PVP-I) یا آیودوپوویدون که به بتادین یا دوا گلی نیز معروف است ، ماده‌ای گندزدا است که برای ضدعفونی کردن پوست، قبل و بعد از جراحی به کار برده می‌شود. از بتادین برای ضدعفونی کردن پوست بیمار و دست جراح استفاده می‌شود. بتادین برای شستشوی زخم‌های کوچک نیز کاربرد دارد. بتادین به دو صورت مایع و پودر به فروش می‌رسد. پوویدون ـ آیودین نخستین بار به سال ۱۹۵۵ تولید شد، این محصول بدون نسخه به فروش می‌رسد.

 •  قوانین OOC  و IC مدیک

-: 1در ھنگام حضور در صحنه جرم با نزدیکترین افسر پلیس صحبت می کنید. اگر ھمه پلیس مرده بودند و اعضای شورشیان حضور داشتند و آنھا به شما میگویند که منطقه را ترک کنید این درخواست را بپذیرید و منطقه را ترک کنید یا اگر شما را تحدید کردند و به شما اجازه ریوایو کردن پلیس را ندادند درخواست آن ھا را می پذیرید و طبق خواسته ھای  انها عمل میکنید.

 . 2-دکتری که به محل درگیری اعزام میشود باید 2 دقیقه بعد از شنیدن اخرین صدای تیر وارد صحنه شود.

. 3-دکترھا نباید وسایل پزشکی مدکیت و بانداج را به فروش برساند و یا به کسی بدهد .(در صورت مشاھده فرد متخلف بن میشود و از سازمان اخراج میشود..)

. 4-دکترھا نباید از قدرت وتوانایی ھای خودشون سوء استفاده کنند.

. 5-دکترھا مجاز به انجام کارھای خلاف(دزدی از بانک یا…. )را ندارند در صورت مشاھده فرد از سازمان اخراج و محرومیت دائمی از تمامی ارگان ھای دولتی را در پی خواھد داشت. (( مدیک فقط در زمان مرخصی میتواند یک سری جرم ها را انجام دهد))

.( 6-دکترھا باید برخورد مودبانه با افراد یگر داشته باشندی ونباید به کسی توھین کنند .

 7-افراد عضو سازمان حق حمل سلاح ندارند و تنھا اجازه ی حمل یک چراغ قوه را دارند.

 . 8 –افراد عضو سازمان باید دستورات رنک بالا تر از خودشون رو گوش دهند.

 . 9 -افراد عضو سازمان ھنگام آن دیوتی نباید با لباس شخصی فعالیت کنند.

. 10-افراد عضو سازمان حق استفاده از ماشین شخصی ھنگام ان دیوتی رو ندارند .

.11-پزشک حق کشتن هیچ کس را به هیچ عنوان ندارد(( در هنگام ان دیوتی))

.12-مدیک به هیچ وجه حق اف دیوتی ندارد.((فقط با  اجازه و هماهنگی با رییس بیمارستان یا بالاترین رنک بیمارستان میتوانند اف دیوتی کنند و فقط میتوانند کار های معمولی انجام دهند و در این زمان حق ندارند هیچ جرمی انجام دهند))

-11.گرفتن پول برای ریوایو بیمار= بن

 

 • جرم هایی که مدیک میتواند در زمان مرخصی انجام دهد

 

1- میتوانند به *کی او اس* خود برسند.

۲- میتواندد مواد جمع کنند…

*اگر مدیک در این زمان ها ان دیوتی باشد و مرخصی نباشد بن میشود((و در این زمان مدیک حق ندارد ان دیوتی کند و کسی را ریوایو کند.))

 • چه موقعی باید فرد رو Death Rp کرد:

سوختگی= Death RP  

تیر خوردن به سر= Death RP  

وقتی بیشتر از ۱۰ تا تیر به بیمار خورده باشه = Death RP  

وقتی کسی با ماشین و موتور غیر افرود افرود کنه و یا از یه ساختمان با ارتفاع زیاد بیوفته = Death RP  

و هر مورد دیگری که در دنیای واقعی فرد قابل احیا نیست…((مانند بریدن سر و….))

*در صورتی که کسی داخل هلیکوپتر منجر بشه و… فقط به شرطی که رییس بیمارستان یا های رنک بیمارستان اجازه بدن میشه اون فرد رو بلند کرد در غیر اینصورت = Death RP  

* اگر فرد در توییتر درخواست مدیک کرده باشه = Death RP *

* اگر فرد در DO اعلام هوشیاری نکرد….. = Death RP *